Ako si zachovať správny životný postoj počas pandémie koronavírusu

Autor: Michal Kováč | 25.3.2020 o 11:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  81x

Je potrebné si uvedomiť, že situácia, ktorá tu je už nastala. Ak sa budete neustále na túto situáciu pozerať z negatívnej stránky, tak Vás to bude obrovsky psychicky ovplyvňovať.

Môže vás to paralyzovať do tej miery, že činnosti, ktoré boli pre Vás v minulosti jednoduché budú teraz namáhavé. Pravdepodobne budete cítiť, že Vám chýba životná energia.

Bohužiaľ, téma č.1 po celom svete je koronavírus.  Denne nás ovplyvňuje cez prácu, zatvorené obchody, sledovanie správ, čítanie novín.

Ako nad tým zvíťaziť ? Prirovnám to k plameňu:

„Ak chcete udržať horiaci oheň, prikladáte do neho drevo. Ak chcete aby sa oheň zahasil, prestanete to drevo prikladať.”

Pre ďalšie pochopenie uvediem vzorec: U (udalosť) + R (reakcia) = V (výsledok)

(Udalosť) Ak budete do svojej hlavy vpúšťať negatívne myšlienky, tie budú ovplyvňovať vaše premýšľanie a postoje (reakcia) , ktoré ovplyvnia váš denný život (výsledok).

Je dobré sa  vyhnúť hlavne TV správam a dennej tlači , kde sa skoro celý deň rozpráva o pandémii koronavírusu. Pokiaľ chcete mať stručný prehľad, tak si pozrite aktuálne odporúčania zo strany MZ SR alebo UVZ SR a tým získate podstatné informácie aby ste vedeli ako sa máte riadiť ako zodpovedný občan.

Vytvorte si plán B – pandémia raz skončí a život sa vráti do normálnych koľají. Samozrejme predtým nevieme čo všetko sa môže stať. Vytvorte si plán B aby ste vedeli pohotovo reagovať pokiaľ nastane neočakávaná  situácia ako napríklad strata práce alebo finančné straty v podnikaní.  Pre jedného človeka môže byť kríza príležitosť, pre iného to môže byť katastrofa. Všetko záleží od Vášho postoja.

Príklady TV relácií, ktoré ovplyvňujú vaše myšlienky:

TV JOJ - Krimi noviny

Baví vás neustále sledovať čo zlé sa stalo na Slovensku? Položte si otázku, ako mi to pomôže keď som videl koho zastrelili, okradli, zneužili, podviedli ? Môj otec mi povie, aspoň mám prehľad a viem na čo si mám dávať pozor. Ja si položím inú otázku. Podporí to moju pozitívnu náladu alebo dobrú energiu? Určite nie. Akékoľvek negatívne informácie majú tendenciu v človekovi vyvolávať strach, obavy, úzkosť a všetko čo súvisí s negatívnymi emóciami.

TA3 - Dobré správy

Každý piatok sa môžete dozvedieť čo dobré a pozitívne sa udialo na Slovensku. Dodá Vám to nádej, energiu, chuť do života. Zároveň jednotlivé časti môžu poslúžiť aj ako inšpirácia.

„Vašu náladu viete ovplyvňovať jednoducho. Zamerajte sa na to čo dovolíte aby sa dostávalo do Vašej hlavy.”

Tipy na záver:

Športujte, študujte online a rozšírte svoju kvalifikáciu, otvorte digitálnu cestu svojím produktom, dajte si dokopy čo ste nestihli počas roka, na večer si pozrite dobrú komédiu, ktorá Vás rozosmeje a dodá Vám dobrú náladu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Aké možnosti má Slovensko poraziť koronavírus

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?