Chcete byť úspešnejší ako Vaša konkurencia? Pomôže vám v tom biznis kouč

Autor: Michal Kováč | 5.6.2020 o 18:59 | (upravené 4.7.2020 o 14:14) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Nikdy nemôžete očakávať, že športovec dosiahne účasť na olympijských hrách bez špičkového trénera. Rovnako by ste nemohli predpokladať, že futbalové družstvo vstúpi na ihrisko bez celého tímu trénerov.

Áno, dnes sa vec výcviku dostala aj do sfér podnikania a osobných sfér a zahŕňa inštruktorov, ktorí uspeli v oblasti, ktorá zaujíma aj vás a ktorí vám môžu pomôcť zdolať cestu, ktorú prešli oni sami, alebo dokonca ešte náročnejšiu.

Existuje jedno z najlepšie strážených tajomstiev úspechu:

“Jedna z činností, ktoré úspešní ľudia robia, lebo im pomáha dosahovať ďalšie úspechy a ktorá sa nachádza v ich zozname na predných miestach, je účasť na výcvikových programoch.“

Biznis kouč alebo mentor vám pomôže vyjasniť si svoju víziu a ciele, podporia vás, keď budete mať strach, udržia vás v sústredení, upozornia na vaše nežiaduce správanie alebo staré zvyky. A aby toho nebolo málo budú od vás vyžadovať to najlepšie, ukážu vám, ako zarobiť viac s menším pracovným zaťažením a pomôžu vám sústrediť sa na svoj hlavný talent.

Jack Canfield – uznávaný svetový kouč, autor bestselleru - Pravidlá úspechu povedal:

Mal som veľa inštruktorov, ktorí mi pomohli dosiahnuť moje ciele – obchodných mentorov, trénerov na písanie, marketingových poradcov a osobných koučov. Ale nepochybne najviac mi pomohol dostať sa dopredu v každej oblasti môjho života „Strategický koučingový program pre podnikateľov“ od Dan Sulivan.

Bez ohľadu na to aký významný je váš osobný, kariérny alebo firemný cieľ, váš kouč vám pomôže:

  • Stanoviť si vlastné víziu, poslanie, zámer,
  • Stanoviť si presné a konkrétne kroky na dosiahnutie cieľov,
  • Rozpoznávať príležitosti,
  • Udržať v sústredení vaše najvyššie priority,
  • Dosahovať rovnováhu v živote a uskutočňovať vaše kariérne alebo obchodné ciele.

Biznis kouč vám pomôže odhaliť to po čom v skutočnosti túžite a naplánovať kroky, ktoré sú nevyhnutné na to aby ste sa dostali tam, kde chcete.

Anthony Robbins jeden z TOP koučov na svete, ktorý trénoval viaceré svetové osobnosti ako Bill Clinton, Oprah Winfrey, Leonardo DiCaprio sa vyjadril:

„Ľudia, ktorí uspejú na najvyššej úrovni, nemajú šťastie; robia niečo iné ako všetci ostatní.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?