Investujte do svojej budúcnosti viac ako kedykoľvek predtým

Autor: Michal Kováč | 29.6.2020 o 10:02 | (upravené 4.7.2020 o 14:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  30x

Pamätáte sa aké udalosti sa stali v roku 2000, 2008, 2020 ? Všetky tieto 3 roky majú spoločnú “ekonomickú krízu.“ Ľudia, ktorí po prepadoch na trhoch “rozumne investovali”, tak dnes môžu byť veľmi spokojný.

Warren Buffett hovorí, že riziko pochádza z nevedomosti a nepochopenia toho, čo robíte.

Investičný mág z Omahy patrí medzi najbohatších ľudí a najväčších filantropov sveta, ktorý je pre mňa obrovským vzorom a učím sa od neho už viac rokov.

V kariére sa dlhodobo venujem 2 hlavným oblastiam: rozvojovým programom v oblasti osobného rozvoja a investičným aktivitám. 

Každý z nás by sa mal pozerať oveľa viac do budúcnosti, pretože súčasná situácia razantne zmení to ako poznáme naše životy. Či ste mladý alebo v strednom veku, potrebujete si uvedomiť jednu kľúčovú vec, ani váš súčasný zamestnávateľ ani štát sa o vás nepostará. Ako investičný kouč nájdem spolu s vami ideálny plán na dosiahnutie vašich investičných cieľov.

Potrebujete pochopiť, že sami máte jedinečnú príležitosť postarať sa o seba a vašu rodinu.

Krízy prinášajú obrovské príležitosti a pokiaľ ste zamestnaný, tak máte 4 možnosti ako môžete zvýšiť svoj príjem alebo aktíva:

  1. nájsť si ďalšiu brigádu/prácu a vymeniť svoj voľný čas za peniaze navyše,
  2. začať podnikať cez internet, pretože ste obmedzený disponibilným časom,
  3. naučiť sa vysoko platené zručnosti a nájsť si prácu s vyšším príjmom,
  4. investovať do rôznych cenných aktív – akcie, nehnuteľnosti...vyžaduje súbor znalostí.

Osobne preferujem 3 a 4 možnosť, pretože v oboch prípadoch investujete do seba a výrazne zvýšite šancu sa zabezpečiť do budúcna. Musíte si ale zobrať k srdcu radu Warrena Buffetta, že riziko pochádza z nevedomosti. Vaše hlavné aktívum počas vášho života je váš čas a znalosti ktorými disponujete. Keď už ťažko pracujete pre peniaze tak by ste mali pamätať na hlavné pravidlo Warrena Buffetta:

 

“Po prvé - nikdy nestrácaj svoje peniaze a po druhé nezabudni na prvé pravidlo!”

 

Pokiaľ sa bojíte podnikať z dôvodu neúspechu a finančných strát,  čo úplne chápem, tak najlepšia možnosť ako získať šancu na lepšiu budúcnosť je podľa Warrena investovať do skvelých podnikov. Tieto podniky musia mať konkurenčnú výhodu, dosahovať dobrú ziskovosť a mať predvídateľný a udržateľný biznis model. Investičný koučing je skvelou službou ako si určiť jasné a konkrétne ciele, ktorá splnia vaše predstavy o budúcnosti.

Tip na záver:

Príležitosti sú niekedy veľmi blízko vás, len potrebujete o nich vedieť a byť v správnom čase na správnom mieste. Pokiaľ chcete využiť nastávajúce investičné príležitosti, neváhajte ma kontaktovať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?