Ako urobiť zo Slovenska úspešnú krajinu vo svete.

Autor: Michal Kováč | 3.7.2020 o 12:21 | (upravené 31.7.2020 o 8:41) Karma článku: 2,94 | Prečítané:  113x

Z tretieho sveta medzi elitu. Príbeh Singapuru ako z ničoho vybudovali úspešnú krajinu. From the Third World the among elite. The success story of Singapore.

V Singapure žije tak ako na Slovensku okolo 5.5 milióna ľudí. Prosím zdieľajte odkaz na toto video, nech sa čo najviac dostane medzi ľudí, pretože ak sa len pár ľudí vo verejnej funkcii začne riadiť týmito zásadami, tak pomôžeme nášmu Slovensku. Trochu to odľahčím dnes keď je vo svete vírus. Viete čo by som si želal? Aktuálne jednu jedinú vec pre našu krajinu. Nech sa týmito zásadami nainfikuje každý poslanec, politik a osoba vo verejnej funkcii . Aj Slovensko má šancu byť "druhé Švajčiarsko" alebo "ázijský tiger Singapur"

Odkaz na reportáž o knihe - Z tretieho sveta medzi elitu

http://www.ta3.com/clanok/1186537/host-v-studiu-biznis-koucka-a-vadkerti-o-napredovani-singapuru.html

Andrea Vadkerti považuje za kľúčové prvky úspechu Singapuru:

1. Veľmi dobrý a funkčný systém vládnutia a správy veci verejných v štáte,

2. Krajina mala mladých a nadšených ľudí, ktorí si povedali v roku 1965, že urobia zo Singapuru, dobrú a kvalitnú krajinu pre život,

3. Vláda bola múdra a prezieravá, bola elitou v plánovaní a myslení,

4. Obyvatelia dodržiavali pravidlá, ktoré boli náročné a prísne kvôli viere v lepšiu budúcnosť krajiny,

5. Veľa sa inšpirovali v zahraničí a vyhodnocovali čo funguje a nefunguje,

6. Krajina vsadila na svoju elitu vo vzdelávaní a odbornosti,

7. Krajine a ľudom môže vládnuť iba politik, ktorý si to zaslúži a neustále prechádza rebríčkom hodnotenia,

8. Rozhodovať o veciach verejných, môže iba človek, ktorý verejnosti dokáže, že má CHARAKTER!!!

9. Politikov testujú a dosadzujú ich do riadiacich pozícii a musia dokázať, že na to majú,

10. Eliminovali riziko, že sa do vodcovských pozícii v štáte dostávajú, neschopní a nezrelí ľudia,

11. Vytvorili systém vládnutia, ktorý dlhodobo dodržujú.

Biznis koučing je spôsob ako pomôcť nielen politickým lídrom, ale aj podnikateľom a manažérom profesionálne rásť spolu so svojimi spoločnosťami.

Pre porovnanie rast Singapuru a Československa:

 

Do tretice rast nasej ekonomiky a HDP podla Svetovej banky. Všimnite si pozorne, že naša krajina sa za posledné roky od roku 2008 až do roku 2018 skoro nikde neposunula a to je výsledok politických predstaviteľov našej krajiny a ich rečí ako sa ľudia majú lepšie.

Zaujímave je, že Andrea povedala jednu vec, že ako v jedinej krajine nepočula, že ľudia hovoria o politike a PREČO? Lebo tam všetko funguje tak ako má!!! Politici radi slúžia ľudom a ekonomike.

Kniha "z tretieho sveta medzi elitu" by mala byť povinným čítaním pre každého poslanca a vláda by ju mala nakúpiť pre všetkých ľudí vo verejných funkciách.

Odkaz na knihu:
http://www.vydavatel.sk/kniha/z-tretieho-sveta-medzi-elitu

Tieto kľúčové znalosti by mali byť ako desatoro božích prikázaní, na ktoré sa každý deň ráno človek vo verejnej funkcii pozrie, keď vstane z postele. Zopakuje si to a ide do práce z nastavením, že ide slúžiť tejto vlasti, jej krajine a vybudovaniu blahobytu pre všetkých občanov.

Ísť do politiky by malo byť v prvom rade o túžbe zmeniť krajinu k lepšiemu, slúžiť najlepšie tejto vlasti a jej obyvateľom. Mala by to byť ČESŤ a hlavne tí ľudia by mali ísť príkladom a byť vzorom.

Andrea bola tlmočníčkou na konferencii Umenie výnimočného vodcu, kde jeden z najvplyvnejších business expertov súčasného sveta hovoril o vodcovstve. Konferenciu som organizoval v roku 2011 a Brian Tracy na nej vystúpil ako rešpektovaný biznis kouč, ktorý sa podelil z účastníkmi o cenné postrehy na tému leadership a podnikanie.

Keď som tam volal popredných predstaviteľov krajiny, aby sa inšpirovali a následne aby tie znalosti využili pre rozvoj krajiny, tak výsledkom bolo, že sa "slušne/trápne" ospravedlnili.

Vodcovia Singapuru a samotný rozvoj Singapuru bol a je príkladom pre celý svet. Keď som bol ešte vojakom, tak sme pravidelne prísahali  "Slúžim vlasti".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?